loader image
Zaznacz stronę
Cześć! Dowiesz się tutaj trochę więcej o mojej osobie; poznasz moją historię, co jest dla mnie ważne oraz dlaczego zajmuję się Mindfulness, szkoleniami i coachingiem.

Moja historia

Własną przygodę z rozwojem osobistym rozpocząłem od zainteresowania świadomym śnieniem. Było to ponad 10 lat temu i od tamtej pory inwestowałem coraz więcej czasu, energii i pieniędzy, aby poznawać siebie. Największą trudność, z którą się zmagałem było poradzenie sobie z własną huśtawką emocjonalną, która nie tylko pozbawiała mnie radości z życia, ale wpływała na pewność siebie, relacje z innymi oraz koncentracje.

Przełomowym momentem w moim życiu było zastosowanie w praktyce wiedzy na temat psychologii oraz rozwoju świadomości. Medytacja pomogła mi zrozumieć w moim własnym, nieintelektualnym doświadczeniu, czym jest chwila obecna i dlaczego jest tak istotna. Relacja z psychoterapeutą, coachem oraz praca własna uświadamia mi, że to jakie jest nasze życie, zależy od naszego nastawienia. Zrozumiałem, że to, w jaki sposób zostaliśmy wychowani przez rodziców i szkołę, w dużym stopniu, nieświadomie determinuje nasze własne doświadczenie. Czasami trudno było mi zmierzyć się ze zranieniami z przeszłości, ale dzięki temu, teraz wiem jak siebie nie ranić oraz dbać o własną przestrzeń w relacjach z innymi. Trudno było mi na początku otworzyć się przed innymi, ale to jedyna droga do poznania swojej własnej autentyczności.

Obecnie tworzę projekt OpenMeditation, organizując warsztaty medytacyjne w górach, warsztaty Mindfulness oraz warsztaty głębokiej zmiany wewnętrznej (Deep Insight).  Prowadzę również szkolenia dla firm oraz sesje indywidualne dla osób chcących poszerzać własną samoświadomość i osiągać swoje cele.

 

Moje wartości i przekonania

Samoświadomość

Chwila obecna to jedyne miejsce i jedyny czas. Poznać siebie samego można tylko poprzez cichą obserwację rzeczywistości bez zbędnego oceniania. Gdy zmieniamy perspektywę z „bycia umysłem” lub „bycia emocjami” na obserwatora, nasza perspektywa życia staje się zupełnie inna. Oczywistym staje się fakt, że nie ma się czego bać oraz to, że kwestie egzystencjalne i metafizyka to nie tylko filozofia, ale rzeczywistość sama w sobie. W rozwoju samoświadomości skutecznie pomagają praktyka medytacji oraz Mindfulness.

Autoterapia, czyli praktyka i jeszcze raz praktyka

Każdy człowiek przeszedł przez pewne trudności i zranienia w życiu. Niezależnie od tego, jak dotkliwa była to krzywda, warto znać skuteczne narzędzia do pracy z emocjami, z przekonaniami oraz rozwojem świadomości: ciała, emocji, myśli oraz zachowań. Uważam, że nawyk pracy wewnętrznej w obrębie autoterapii jest tym, co dodaje siły i pomaga odblokować potencjał, który często sami przykrywamy brakiem wiary w siebie i własne możliwości.

Głębokie relacje

Brak równowagi wewnętrznej łatwo zaobserwować w tym, jak się czujemy w relacjach z innymi ludźmi. Jeżeli odczuwamy dużo skrępowania i chowamy się w kąt, tracimy możliwość wejścia w piękną relację, która wzbogaci nasz własny świat. Jeżeli z kolei próbujemy być na siłę pewni siebie, wewnętrzny brak pewności siebie blokuje naszą autentyczność i swobodę bycia. Takie relacje są często powierzchowne i konfliktowe.  Zdrowe, głębokie relacje to zasób, który może nas wspierać i poszerzać nasze horyzonty. Aby nauczyć się budować takie relacje potrzeba poznać podstawy psychologii oraz rozwijać samoświadomość.

Prywatnie…

W miejscu, w którym obecnie jestem w życiu, mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwym oraz spełnionem człowiekiem. Czasami bywają trudne momenty, jednak całe wcześniejsze doświadczenie oraz głębokie relacje z ludźmi wokół mnie pomagają mi wyciągać lekcje z trudnych chwil i iść dalej.

Odkąd pamiętam, uwielbiam sport i zabawę w ruchu. Wiele czasu spędzam na rowerze, na macie do jogi, oraz od niedawna próbuję swoich sił w brazylijskim jiu-jitsu.  Sport dodaje mi energii i radości.

Bardzo cenię  podróże oraz czas spędzony w naturze. W czasie wolnym staram się łączyć te dwa elementy, aby poznawać nowych ludzi oraz czerpać garściami pozytywne wibracje roślin i zwierząt. Czasami, godzinami przebywam w parku lub w lesie, po prostu ciesząc się byciem.

 

 

Moje podejście

Podstawą mojej pracy jest podejście holistyczne. Oznacza ono spoglądanie na człowieka jako na całość, a nie zbiór elementów. Dlatego w pracy z klientami skupiamy się zarówno na osiągnięciu celu lub rozwiązaniu problemu, jak również na kontekście życiowym, którego on dotyczy. Uważam, że warto integrować rozwój duchowy w życiu codziennym, aby nauczyć się „żyć w dwóch światach jednocześnie”.

Istotnym elementem w mojej pracy jest praktyczność i skuteczność. Częste intelektualizowanie i konceptualizacje rzeczywistości są mechanizmem obronnym przed wejściem w głąb własnych emocji oraz rozwoju świadomości. Na moich sesjach przechodzimy do sedna, bez zbędnego omijania istoty danego tematu.

Moje Osiągnięcia i Sukcesy

Kwalifikacje

 • Ukończone studia w dziedzinie Life Coachingu oraz filozofii,
 • Kurs profesjonalnego trenera kompetencji miękkich, 
 • Trening terapeutyczny psychologii poznawczo – behawioralnej, 
 • Trening terapeutyczny psychoterapii Gestalt, 
 • Liczne Szkolenia i warsztaty kompetencji miękkich 

Mindfulness i Medytacja

 • Codzienna praktyka medytacyjna od ponad 5 lat,
 • Dwukrotne, 10dniowe odosobnienie medytacyjne,
 • Miesięczny kurs medytacji u boku Ajahn’a Sumedho oraz Ajahn’a Amaro
 • Kurs „Mindfulness for Wellbeing and Peak Performance” Monash University (Australia) 
 • Liczne odosobnienia medytacyjne w tradycji Theravady oraz Non-duality
 • Ukończony kurs online „Waking Up with Sam Harris”

Projekty

 • Tworzenie oraz przewodniczenie projektu Open Meditation,
 • Współpraca ze znanym youtube’rem Damianem Sobańskim (Projekt Find Yourself)
 • Organizowanie w Katowicach spotkań dla miłośników rozwoju osobistego MeetPRO,
 • Prowadzenie szkoleń dla terapeutów z ośrodków pomocy społecznej z dziedzin: psychologia i coaching.

Skontaktuj się 

Polityka prywatności

Kontakt

e-mail: mich.kutzner@gmail.com
Telefon: +48 517 938 812

l

Dane firmy

Open Meditation Michal Kutzner 

HP1 1RB 
Hemel Hampstead 
Zjednoczone Królestwo